0532 773 32 60

Sosyal Medyada Biz}

Web Sitesi Sahibi Olmanın Avantajları Nedir ?

Web Sitesi Sahibi Olmanın Avantajları Nedir ?

Web Sitesi Sahibi Olmanın Avantajları Nedir?

1-) Yeni Müşteri Kitlelerine Ulaştırır.

Hiç tanımadığınız insanlara Web Siteniz sayesinde ulaşabilir , yeni müşteri kitleleri yaratabilirsiniz.

2-) Var Olan Müşterilerinizi Size Bağlar.

Günlük , Haftalık veya Aylık olarak göndereceğiniz e-posta bültenleri ile kayıtlı müşterilerinize ulaşırsınız ve kendinizi onlara hatırlatırsınız.

3-) Reklam ve Tanıtım Aracınız Olur.

Sürekli maliyeti yüksek Tv , Radyo veya Yazılı Medya araçlarını kullanmayı azaltabilir , kısa reklamlar ile insanları sitenize yönlendirip ayrıntılı bilgileri Web Sitenizde açıklayabilirsiniz.

4-) Aktüel Kalmanızı Sağlar.

Web Sitenizin içeriğini kendiniz sürekli değiştirerek takipçilerinizin ilgisini arttırır ve güncel kalmayı başarırsınız.

5-) Zaman Kazandırır.

Artık iş gününüz iş yerinizi kapattıktan sonra bitmeyecek ! 24 saat yayın yapan internet siteniz sayesinde müşterilerinize her saat satış ve tanıtım yapmanız mümkün olacak.

6-) Güvenirliliğinizi Arttırır.

İnternet sitesi olanlara , olmayanlara nazaran daha güvenli gözüyle bakılıyor. Herkes için şeffaf olup , aradıklarında sizi bulabilmelerini ve sizi tanıyıp değerlendirebilmelerini sağlayacaksınız. Var olmak size olan güveni arttıracaktır.Web siteniz 24 saat sürekli çalışan ikinci bir şubeniz gibidir. Verdiğiniz tüm hizmetleri buradan da verebilir, isterseniz ürünlerinizi elektronik ticaret vasıtasıyla satışa çıkartabilirsiniz. Müşterilerinizin hizmetlerinize ulaşmaları için beklemelerine gerek yoktur, mesai saatleri içinde olup olmadığınızı da düşünmek zorunda kalmazlar.
Bir web sitesini değerli kılan en önemli özelik sizin müşterilerinize değil, onların size ulaşmalarıdır. Bu sayede iletişim için yaptığınız harcamalar önemli miktarda azalır. Hakkınızda vermek istediğiniz tüm bilgileri, yeni ürün tanıtımlarını, güncellenen fiyatları web siteniz aracılığıyla tüm tüketicilere ve müşterilerinize iletebilirsiniz. Web siteleri diğer iletişim metotlarına göre çok daha fazla yer, okunaklı ve kaliteli görünüm sağlar. Web sitenizin bir kullanıcı tarafından ziyareti sırasında cebinizden ek paralar çıkmaz. Aynı anda aynı sayfaya binlerce kişi bakabileceği için, sunmak istediğiniz bilgileri binlerce kişiye fax çekmek gibi, boşa zaman ve yüklü miktarda telefon parası harcamak zorunda kalmazsınız.
Web sitesi içeriği çalışılan sektöre göre değişiklikler gösterebilir, Biz bu konuda sizin için araştırmalarda bulunur ve sizin seçimlerinizi kolaylaştıracak her türlü çalışmayı yapabiliriz.

Firmanızı Tanıtabilirsiniz

Firmanızın geçmişini, referanslarını, çalışma alanlarını, yapmakta bulunduğu işleri web sitenizde sunabilirsiniz.

Sunum için yazılar, grafikler, resimler, animasyonlar hatta kamera ile çekilmiş hareketli görüntüler kullanılabilir.
Ürünlerinizi ve Hizmetlerinizi Tanıtabilirsiniz
Ürünlerinizi ve Hizmetlerinizi tüketicilere satabilmek için onları en iyi şekilde pazarlayabilmelisiniz. Pazarlamanın ilk kuralı da ürünlerinizi en iyi ve detaylı şekilde tanıtabilmektir. Web siteniz bu konuda sizin en önemli yardımcınızdır. Firmanızın pazarladığı tüm ürünleri ve hizmetleri web sitenizden kolayca tüketicilere tanıtabilirsiniz. Ürünlerinizin tanıtım yazılarına resimlerini ekleyebilir, hatta çalışma anlarını görüntüleyerek tüketicilere daha detaylı bilgi verme imkanına sahip olabilirsiniz.
Müşteri Hizmetlerinizi ve Teknik Desteği Web Sitenizden Sunabilirsiniz

Müşterilerin en fazla şikayetçi oldukları konuların başında istedikleri hizmeti alabilmek için beklemek ve sıraya girmek gelir. Bir çok şirket fazladan müşteri temsilcisi çalıştırarak bu sorunu çözmeye çalışırlar. Bu da ek maliyet demektir. Web siteniz ise bu aşamada en iyi ve ekonomik çözümü size sunar. Müşterileriniz 24 saat boyunca istedikleri an istedikleri bilgiye, beklemeden, sıkılmadan ulaşırlar. Böylece ek masraflar altına girmeden, müşterilerinizi çok daha memnun edebilirsiniz. Müşterilerinizle ilgili ikinci en önemli konuda onlara tatmin edici teknik destek sunabilmektir. Web sitenizde ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili tüm teknik bilgiyi en ince ayrıntılarına kadar müşterilerinize sunabilirsiniz. Sık karşılaşılan sorunlar için ürün bazında çözümler, sorun giderme rehberi, çözümü zor sorunlar için izlenecek yolları belirtmek gibi yöntemler izleyerek, müşterilerinize hızlı ve ekonomik teknik destek sağlayabilirsiniz.

Halkla İlişkilerinizi Web Sitenizden de Yürütebilirsiniz

Günümüzde bir çok firma ürün ve hizmetlerini halka tanıtabilmek için basılı ve görüntülü medyada reklam verme yoluna gidiyor. Bu tür reklamların yer darlığı nedeniyle fazla bilgi sunamaması, sadece bir kere ve çok kısa bir süre sunulabilmesi, kendilerini güncelleyememeleri ve oldukça pahalı olmaları sebebiyle firmalara getirdikleri kazançlar sınırlı kalmaktadır. Web sitesi kullanımı ile bu tür reklamlara olan ihtiyaç azalır, tüketicilere daha ayrıntılı bilgileri çok daha uzun zaman dilimlerinde ve oldukça ucuza ulaştırabilirsiniz. Bunun yanında sizin hakkınızda basında çıkmış haber veya yayınlara sitenizde yer vererek tüketicilerin sizin hakkınızda daha çok bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz. Reklamlarınızı web sitenizin içeriğiyle paralel olarak geliştirerek reklamınızla ilgilenen tüketici kesimine daha kolay ulaşırsınız.

Kullanıcılardan Geribildirim Alabilirsiniz

Web sitenize ziyaretçilerinizin isteklerini, fikirlerini veya sizin onlardan isteyebileceğiniz bilgileri almak için ek sayfalar veya alanlar oluşturarak tüketicilerle aranızdaki diyalogu arttırabilirsiniz. Diğer hiçbir iletişim metodunda bulunmayan bu özellik sayesinde şirketinizin gelişmesi yönünde önemli adımlar atabilirsiniz.
Dünya Çapında Pazarlama ve Satış Yapabilirsiniz
Web sitenizin olanakları ile tüm ürünleriniz tanıttınız. Tüketiciler ürünlerinizden memnun kaldılar ve satın almaya karar verdiler. Ne yapacaksınız? Yapabileceğiniz iki şey var. Ya onlara ürünlerinize ulaşabilecekleri adresleri verebilir ya da ürünlerinizi web sitenizden elektronik ticaret vasıtasıyla anında müşterinize satabilirsiniz.

Web size ürünlerinizi satabilmek için bir çok yöntem sunuyor. Visa ile alışverişten banka havalesine kadar bir çok yöntemi güvenli bir şekilde alışveriş seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Web sitesinde satış yapmanın en önemli avantajlarından biri müşteriniz kararını verdiği anda ürünü satabilmeniz ve zaman kaybetmediğiniz için müşterinizi kaybetme riskini de yaşamamanızdır. Bir diğer avantajda gereğinden fazla satış temsilcisi veya bayii ile çalışmanıza gerek kalmaması, bu sayede de satış harcamalarınız önemli ölçüde azalacaktır.

Web Sitesi Sahibi Olmanın Avantajları Nedir?
Şirket İçi Bilgi Paylaşımında Web Sitenizi Kullanabilirsiniz

Web siteniz aracılıyla şirket içinde sürekli güncellenen dokümanları bulundurabilir ve yetkili kişilerle paylaşabilirsiniz. Bu sayede sürekli güncellenen bilgilerin neden olduğu kırtasiye harcamalarınızda önemli ölçüde azalır. Şirket çalışanlarının da verimi ve iş potansiyeli artar.
Web sitenizde yapabilecekleriniz sadece buradakilerle sınırlı değildir, isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre birçok yeni düşünce eklenebilir veya yaratılabilir. Web’de yayıncılık, neredeyse sınırsız olarak nitelendirilebilecek kadar çok imkana ve özelliğe sahiptir.

26 Nisan 2017
428 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN